Home     O firmě     Produkty     Akce     Ceník     Ke stažení     Fotogalerie  
AKTUALITY včetně archivu
 

Upozorňujeme, že SW Jídelna verze 15 (z roku 2015) neodpovídá dnešním požadavkům legislativy (např. GDPR), ani technickým nárokům a bude mu v roce 2023 (po 8 letech provozu) končit podpora.
Chcete-li si zachovat jeho funkčnost i v dalších letech a využít poslední možnosti jak ho aktualizovat ještě za nižší cenu, než je nákup nového SW, doporučujeme jeho aktualizaci ještě v tomto roce. Kromě technických a legislativních vylepšení je v SW i řada novinek, které Vám ulehčí práci. Stručný seznam změn naleznete na www.barda.cz/help/whatsnew.html

Nejlepším řešením z pohledu ceny a komfortu je objednat si = uzavřít smlouvu na pravidelnou (roční) aktualizaci za zvýhodněnou cenu - viz bod 3.1.1 - Pravidelná aktualizace SW Jídelna. Smlouvu naleznete na www.barda.cz/download/dokumenty/smlouva.pdf - stačí jí vytisknout, vyplnit a poslat. Pakliže s námi už smlouvu uzavřenu máte, jen bez pravidelné aktualizace, stačí napsat e-mail na info@barda.cz a my Vám bod 3.1.1 ve smlouvě aktivujeme.

10-10-2022, Bc. Bohumil BARDA,
 

Vlajka CZ

 V nápovědě k webovému systému jidelna.cz - na www.jidelna.cz/napoveda/ - naleznete nové obrázkové návody a to jak ve české, tak ukrajinské verzi. Vlajka UA   

16-08-2022, Bc. Bohumil BARDA,
 

Jelikož byla ukončena podpora starších certifikátů se slabší silou šifrování (sha128), budou naše systémy od 30. 7. 2022 vyžadovat už jen novější - silnější certifikáty (sha256). Tyto bezpečnější certifikáty však vyžadují (kromě OS novějšího než XP) Javu (prostředí, ve kterém SW Jídelna běží) minimálně verze 1.8.0_141 či vyšší. Bez aktualizace nepůjde vystavovat jídelní lístky a další informace na www.jidelna.cz ani přijímat objednávky, odesílat data a případné chyby na servis, ukládat data do cloudu, stahovat aktualizace SW a také novější licence, které jsou důležité pro běh programu. Proto proveďte aktualizaci co nejdříve. Rádi Vám s ní pomůžeme.

01-07-2022, Bc. Bohumil BARDA,
 

Upozorňujeme, že po 10. 1 2023 společnost Microsoft již nebude poskytovat aktualizace zabezpečení a technickou podporu pro počítače se systémem Windows 8.
Vývoj technologií jde rychle dopředu a nároky na bezpečnost rostou. V dnešní době ještě více, než kdy dříve. A i když Vám SW může bez aktualizace fungovat léta, je odborníky doporučováno jej pravidelně aktualizovat a neriskovat tak ukradení citlivých údajů či jejich ztrátu. 

10-06-2022, Bc. Bohumil BARDA,
 

Byla uvolněna nová verze SW Jídelna pro rok 2022 (s číslem 22.02.01). Seznam novinek naleznete na www.barda.cz/help/whatsnew.html a během roku budou do této verze zdarma přibývat další vylepšení a rozšíření programu a prováděny legislativní úpravyUpozorňujeme, že starší verze nemusí odpovídat platné legislativě. 

Z verze 21 je zvýhodněná cena aktualizace - jen 10% z aktuální ceny používaných modulů a zákazníci se smlouvou o aktualizaci jí obdrží automaticky.
Ze starších verzí pak 15% za každou další verzi. Tedy z verze 20 - 25%, z verze 19 - 40%, z verze 18 - 55%, z verze 17 - 70% a z verze 16 - 85% z aktuální ceny používaných modulů. U verze 15 se už aktualizace rovná ceně nákupu nového SW. Proto se vyplatí aktualizovat pravidelně! 

Chcete-li si trvale zajistit Pravidelnou Aktualizaci SW Jídelna za zvýhodněnou cenu, doporučujeme uzavřít smlouvu o poskytování služeb, bod 3.1.1 - Pravidelná aktualizace SW Jídelna. Smlouvu naleznete na www.barda.cz/download/dokumenty/smlouva.pdf - stačí jí vytisknout, vyplnit a poslat obyčejně poštou na daresu naší kanceláře (my Vám jeden námi potvrzený výtisk vrátíme).

Licenci pro stažení aktualizace z internetu si můžete objednat na info@barda.cz, na obchodní lince 800 888 819 (zelený záznamník - voláte zdarma), nebo v pracovních dnech od 8 do 15:30 na telefonu 241 495 088.

17-02-2022, Bc. Bohumil BARDA,
 

Verze 22 splňuje vyhlášku MPSV 350/2021 Sb. ze dne 22. září 2021 o provedení některých ustanovení zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a tedy umí tzv. Spotřební koš pro děti 1 až 3 roky.

12-01-2022, Bc. Bohumil BARDA,
 

Informace k bezpečnostní chybě v logovací knihovně log4j označené jako CVE-2021-44228. 
Tato chyba uživatele SW Jídelna nijak neohrožuje, neb v našich produktech knihovnu využíváme ve verzi, které se tato zranitelnost netýká.

14-12-2021, Bc. Bohumil BARDA,
 

Jídelny vydávaly stravu z okének běžně, ale teď jí vydávají ze dveří!
Pro obědy dětí na distanční výuce chodí čím dále více rodičů, či přímo žáků samotných a tak začíná být problém s kontrolou, kdo má objednáno a jak velkou porci má dostat, zvláště když do toho máte třeba i cizí strávníky. Přestěhovat výdejní terminál či PC by bylo náročné, neb v místě výdeje "do ulice" není kabeláž a často ani prostor. Navíc k výdejnímu okénku v jídelně chodí stále zaměstnanci a chyběl by zase tam. 
   Máme pro Vás řešení. K externímu výdeji můžete snadno použít aplikaci mVýdej OffLine pro telefony či tablety s Androidem. 
Nainstalovat si jí zdarma můžete z https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.barda.mvydej a data pro výdej si snadno nahrajete přes Internet kdekoliv kde je signál (třeba wifi). Pak už lze vydávat odkudkoliv, kam si mobil odnesete, bez nutnosti mít v dosahu signálu. Stejně tak lze nahrát data o odběrech do PC v kanceláři a mít tak přesnou evidenci. Lez vydávat i bez čtečky. Stačí říct, nebo napsat jméno a strávník se najde a ukáže i bez čipu. Pro provoz je zapotřebí mít zakoupen modul č. 16-Výdej (většina jídelna s výdejem už má) a službu Cloud pro přenos dat, která je od 20,- Kč/měs.

01-03-2021, Bc. Bohumil BARDA,
 

Během COVIDových období funguje naše společnost v upraveném režimu

1) Jsme očkovaní a snižili jsme vzájemná setkávání uvnitř firmy na minimum, abychom minimalizovali možnost nákazy a byli tak pro Vás bezbečnými návštvníky Vašeho stravovacího provozu.
   I z tohoto důvodu je služba na horké lince držena z domovů jednotlivých pracovníků - TEDY JE TŘEBA VYČKAT, až Váš hovor na číslo 241 495 088 bude ústřednou přesměrován (přesměrování je na naše náklady).

2) Snašíme se většinu věcí řešit vzdáleně - přes vzdálenou správu (ušetříte náklady na cestu a většinou je i Váš požadavek vyřešen rychleji, než když se k Vám musí naplánovat servisní výjezd technika).

3) Vyzíváme Vás, abyste jetě pečlivěji než dříve zálohovali svá data a to na více míst + kontrolovali jejich funkčnost! 
   Žijeme víc On-Line. - Připojujeme se vzdáleně z domovů do práce, přenášíme si dat na flešce z pracovního PC domů a zpět, posíláme mejly s přílohami, provádíme platby z PC.... a útočníci to vědí. Jistě i vy jste zaznamenali ze sdělovacích prostředků informace o počítačových virech, které zašifrují data a pak požadují výkupné za rozšifrování. A viry se tak zdokonalili, že nejdříve zašifrují zálohy na flešce, síťových discích a až nakonec i data na disku vašeho PC.
   Nejlepším místem pro přenos dat i pro zálohy dat je to, kam se od Vás vir nedostane. A to přesně splňuje zabudovaný cloud přímo v programu Jídelna. Informujte se na jeho možnost využití. Cena nejmenší velikosti prostoru na našem serveru (která často pro přenos dat, či jednu zálohu stačí), je 20,- Kč/měsíc. 

4) Doporučujeme využití modulů, které omezí chození strávníků, resp. jejich rodičů do vaší kanceláře (kam často chdí kuchyřky a vy za nimi na varnu). Když onemocní někdo ve třídě, půjde do karantény maximálně celá třída, ale když onemocní kuchařky? Odbourejte nutnost osobního předání vyúčtování a plateb v hotovosti na minimum. - Informujte strávníky kolik a za co mají platit přes Internetový náhled na www.jidelna.cz či mobilní aplikaci Jídelna.cz - podrobnější popis naleznte v letáčku. I pro rodiče je snazší zaplati pomocí platebního QR kódu přes Internet. Pro Vás bude zase výhodou, že nezapomenou a nespletou variabilní symbol, neb se jim u platyb sám vyplní (budou se Vám pak platby z bankovního výpisu automaticky připisovat ke strávníkům). Jednorázová aktivacece této služby je jen za 300,- Kč+DPH a provoz této služby pak stojí jen 100,- Kč za měsíc. 
   Službu je možno kdykoliv rozšířit i o možností odhlášky/přihlášky či výběr z více jídel - podrobněji je popsáno v návodu
   Návíc tím ušetřite čas na odbornější činnost, které za Vás počítač neudělá.

Přejeme Vám hodně sil a pevné zdraví - spolu to zvládneme!

01-10-2020, Bc. Bohumil BARDA,
 

Byla uvolněna nová verze SW Jídelna pro rok 2020 (s číslem 20.02.01). Seznam novinek naleznete na https://www.barda.cz/help/whatsnew.html a během roku budou do této verze zdarma přibývat další vylepšení a rozšíření programu a prováděny legislativní úpravyUpozorňujeme, že starší verze nemusí odpovídat platné legislativě. 

Z verze 19 je zvýhodněná cena aktualizace - jen 10% z aktuální ceny používaných modulů a zákazníci se smlouvou o aktualizaci jí obdrží automaticky.
Ze starších verzí pak 15% za každou další verzi. Tedy z verze 18 - 25%, z verze 17 - 40%, z verze 16 - 55% a z verze 15 - 70% z aktuální ceny používaných modulů. Proto se vyplatí aktualizovat pravidelně! 

Chcete-li si trvale zajistit Pravidelnou Aktualizaci SW Jídelna za zvýhodněnou cenu, doporučujeme uzavřít smlouvu o poskytování služeb, bod 3.1.1 Pravidelná aktualizace SW Jídelna. Smlouvu naleznete na www.barda.cz/download/dokumenty/smlouva.pdf - stačí jí vytisknout, vyplnit a ve dvou vyhotoveních poslat poštou k nám (my jeden námi potvrzený výtisk vrátíme).

Licenci pro stažení aktualizace z internetu si můžete objednat na info@barda.cz, na obchodní lince 800 888 819 (zelený záznamník - voláte zdarma), nebo v pracovních dnech od 8 do 15:30 na telefonu 241 495 088.

01-02-2020, Bc. Bohumil BARDA,
 

Upozorňujeme, že SW Jídelna verze 13 a 14 (z roku 2013 resp. 2014) neodpovídá dnešním požadavkům legislativy (např. GDPR), ani technickým nárokům (psáno pro prostředí Java verze 1.7) a bude mu končit podpora.
Chceteli si zachovat jeho funkčnost i v dalších letech, doporučujeme aktualizaci SW. Kromě technických a legislativních vylepšení je v SW i řada novinek, které Vám ulehčí práci. Stručný seznam změn (od verze 16) naleznete na www.barda.cz/help/whatsnew.html

13-01-2020, Bc. Bohumil BARDA,
 

Mobilní aplikace

Ke dni studentů jsem uvolnili 3. verzi mobilní aplikace Jídelna.cz (č. 1.03.xx) pro Android. Ta kromě několika drobných vylepšení (viz novinyk v menu apliakce) nově obsahuje možnost zakoupit si na rok předplatné, které:

 - Odstraní z aplikace reklamy
 - Umožní přihlášit / odhlásit a případně i vybrat stravu.
(Pochopitelě pokud to daná jídelna umožňuje - to lze ověřit na www.jidelna.cz, nebo během 7 dnů zkušebního období, ve kterém je možné předplatné zrušit, aniž by bylo účtováno.) 

I nadále je možno ZDARMA zobrazit jídelníček (včetně zvýraznění nastavených alergenů), nastavit si upozornění (s možností předstihu - klidně i jeden den) na začátek a konec výdeje. Po přihlášení strávníka do aplikace pak i náhled na to, co má a nemá objednáno/vybráno, co odebral či nechal propadnout, stav konta, platební údaje (č. účtu jídelny, variabilní symbol) včetně platebního QR kódu atp. Aplikace podporuje - stejně jako systém na www.jidelna.cz - přihlašování pomocí ID účtu vydaný jídelnou, či hlavního účtu (Vámi vytvořený účet i s více strávníky) a to včetně možnosti přihlášení přes Google účet. Instalovat si jí můžete z obchodu Google Play

16-11-2019, Bc. Bohumil BARDA,
 

Upozorňujeme, že po 14. 1 2020 společnost Microsoft již nebude poskytovat aktualizace zabezpečení a technickou podporu pro počítače se systémem Windows 7.
Dále upozorňujeme, že SW Jídelna ve verzi 13 a 14 fungují jen v prostředí Java 7, které je už teď dávno zastaralé a je tudíž bezpečnostním rizikem, které výše uvedený stav ještě umocní. Proto doporučujeme aktualizovat SW na novější verze. 

18-10-2019, Bc. Bohumil BARDA,
 

"Rádi bychom vás upozornili, že od 19. 10. 2019 již nebude možné se přihlásit do internetového bankovnictví George na počítačích s operačním systémem Windows XP,“ prohlásili oficiálně zástupci České Spořitelny. „Důvodem je, že tento operační systém neodpovídá nárokům na zabezpečení internetového bankovnictví a od roku 2014 není společností Microsoft podporován.“ dodali.

Vzhledem k tomu, že ČS k 30. 6. 2019 ukončila Servisu 24 pro soukromé účty a postupně převádí pod bankovnictví "George" i podnikatelské účty, je na čase aktualizovat OS PC na Windows verze 10. 

Podporu Windows XP ukončují i další velké firmy. Mimo jiné i Oracle Corporation, tedy výrobce prostředí Java, ve kterém běží náš SW Jídelna.
Od roku 2018 není ani možné ve Windows XP používat antivirový program Avast. Dle zprávy Security Intelligence Report 15 je riziko nákazy virem u Windows XP až šestkrát vyšší než u Windows 8.

15-10-2019, Bc. Bohumil BARDA,
 

Na www.jidelna.cz se strávníci mohou (po přihlášení do systému), vyjádřit pomocí "smajlíků" pod objednávkou (viz pravá část obrázku), jak jim chutnala objednaná menu. Hodnotit lze od zahájení výdeje daného menu, maximálně však 10 dní zpětně (v historii). Hodnocení neodebraných menu jsou mazána.

Ukázka možnosti hodnocení jídel

Výsledné hodnocení menu od všech hodnotitelů je zobrazeno (opět pouze přihláíšeným strávníkům do systému) v historii, u čísla menu (viz levá část obrázku).
Navíc na základě průměru bodového hodnocení jednotliových chodů menu v minulosti, umí portál i předpovídat (pokud už proběhlo v minulosti hodnocení většiny chodů v menu)
, jak menu budou strávníkům chutnat a to vyjadřuje opět smajlíkem u čísla menu. 
Podrobnosti hodnocení (počet bodů, případně počet hlasů a přesný bodvý průměr ev. z čeho vychází předpověď) zjistíte při najetí myší na jednotlivé smajlíky.

28-08-2019, Bc. Bohumil BARDA,
 

Facebook styleNa objednávkovém portále www.jidelna.cz je nově u každého týdne jídelního lístku ikonka Facebooku.
Ta Vám umožní sdílet jídelní lístek daného týdne na Facebokovém profilu školní jídelny, školy či školky.

26-06-2019, Bc. Bohumil BARDA,
 

Mobilní aplikace


Byla uvolněna 2. verze mobilní aplikace Jídelna.cz (č. 1.02.xx). Ta již umožňuje přihlášení strávníka ke svému účtu a tedy náhled na to, co má a nemá objednáno/vybráno, co odebral či nechal propadnout, stav konta, platební údaje (variabilní a specifický symbol) atp. Aplikace podporuje stejně jako systém na www.jidelna.cz přihlašování pomocí hlavního účtu (účet s více strávníky) a to včetně možnosti přihlášení přes Google účet. Instalovat si jí můžete z obchodu Google Play
Aplikace s možností odhlašování, objednávání a výběru stravy (č. 1.03.xx) bude uvolněna později.

17-06-2019, Bc. Bohumil BARDA,
 

Na portále www.jidelna.cz si nyní můžete objednaná jídla přidat pomocí ikonky kalendáře Kalendář (vedle čísla menu) do svého Google kalendáře, abyste na něj nezapomněli. Stačí kliknout a připraví se Vám událost s vyplněnám dnem, časem výdeje, adresou jídelny a druhem objednaného jídla s odkazem na danou objednávku v poznámce události pro rychlou kontrolu či odhlášku.

10-06-2019, Bc. Bohumil BARDA,
 

Byla uvolněna nová verze SW Jídelna pro rok 2019 (s číslem 19.03.01). Seznam novinek naleznete na https://www.barda.cz/help/whatsnew.html a během roku budou do této verze zdarma přibývat další vylepšení a rozšíření programu a prováděny legislativní úpravyUpozorňujeme, že starší verze nemusí odpovídat platné legislativě. 

Z verze 18 je zvýhodněná cena aktualizace - jen 10% z aktuální ceny používaných modulů. 
Ze starších verzí pak 15% za každou další verzi. Tedy z verze 17 - 25%, z verze 16 - 40%, z verze 15 - 55% , z verze 14 - 70% a  z verze 13 - 95% z aktuální ceny používaných modulů. Proto se vyplatí aktualizovat pravidelně! 

Chcete-li si trvale zajistit Pravidelnou Aktualizaci SW Jídelna za zvýhodněnou cenu, doporučujeme uzavřít smlouvu o poskytování služeb, bod 3.1.1 Pravidelná aktualizace SW Jídelna. Smlouvu naleznete na www.barda.cz/download/dokumenty/smlouva.pdf - stačí jí vytisknout, vyplnit a ve dvou vyhotoveních poslat poštou k nám (my jeden námi potvrzený výtisk vrátíme).

Licenci pro stažení aktualizace z internetu si můžete objednat na obchodní lince 800 888 819 (zelený záznamník - voláte zdarma), nebo v pracovních dnech od 8 do 15:30 na telefonu 241 495 088.

20-05-2019, Bc. Bohumil BARDA,
 

Jako každý rok, 15. 2. 2019 končí platnost dočasných licencí.
Pakliže ještě takovou licenci máte nahránu v programu (lze ověřit přes menu Systém/Nastavení/Licence), stáhněte si neomezenou licenci z našeho serveru pomocí tlačítka "Stáhnout licenci" přes menu Systém/Nastavení/Licence.

15-01-2019, Bc. Bohumil BARDA,
 

Mobilní aplikaceChcete pohodlně zobrazovat jídelní lístek včetně možnosti nechat si zvýraznit jídla s nastavenými alergeny v mobilním telefonu, nebo tabletu? Stáhněte si naši mobilní aplikaci jidelna.cz verze 1.01.xx Tato 1. verze aplikace jen zobrazí jídelní lístek. Neumožňuje se přihlásit ke vsému účtu natož pak přihlašovat/odhlašovat či vybírat stravu.

Verze 1.02.xx s možností přihlášení strávníka ke svému účtu a posléza verze 1.03.xx s možnost objednávek a výběru stravy se připravuje a bude uvolněna později.

18-06-2018, Bc. Bohumil BARDA,
 

Byla uvolněna nová verze SW Jídelna pro rok 2018 (s číslem 18.03.01). Tato verze přináší především úpravy ohledně GDPR. Další seznam novinek naleznete  na https://www.barda.cz/download/dokumenty/novinky18.pdf Během roku budou do této verze zdarma přibývat další vylepšení a rozšíření programu a prováděny legislativní úpravy.

Z verze 17 je zvýhodněná cena aktualizace - jen 10% z aktuální ceny používaných modulů. 
Ze starších verzí pak 15% za každou další verzi. Tedy z verze 16 - 25%, z verze 15 - 40%, z verze 14 - 55%  a z verze 13 - 70% z aktuální ceny používaných modulů. Proto se vyplatí aktualizovat pravidelně! 

Upozorňujeme, že starší verze neodpovídají platné legislativě. 

Licenci pro stažení aktualizace z internetu si můžete objednat na obchodní lince 800 888 819 (zelený záznamník - voláte zdarma), nebo v pracovních dnech od 8 do 15:30 na telefonu 241 495 088.

01-06-2018, Bc. Bohumil BARDA,
 

Portál

 

K rušení sběrných účtů u ČS vyšel článek na našem portále Jídelny.cz

Najdete ho pod odkazem https://www.jidelny.cz/show.aspx?id=1869

 

18-05-2018, Bc. Bohumil BARDA,
 

   Česká spořitelna k 31. 12. 2018 ruší službu stávajících sběrných účtů a s nimi také možnost předávání datových souborů hromadných úhrad a inkas ve staríém formátu. (Dle telefonického sdělení pracovnice ČS, počítají u ŠJ s ukončením služby dokonce již během letních prázdnin.) Tím náš modul č. 7- ČS ztrácí význam a bude odstaněn z naší nabídky. 

   Doporučujeme přejít na modul č. 8 - Bankovnictví (tzv. Homebanking). Pomocí něj můžete i nadále inkasovat platby z účtů strávníků. Navíc pomocí tohoto modulu můžete inkasní příkazy dělat kolikrát měsíčně chcete (tedy ne jen 1x měsíčně) což se hodí např. u neprovedených inkas. Navíc tento modul spolupracuje se všemi bankami podporujícími ABO formát, tedy nejen s ČS.
    Stejně tak můžete přes tento modul vracet stravné na účty strávníků a to opět v libovolný termín a kolikrát v měsíci chcete. U tohoto modulu můžete dokonce nastavit limit od jaké částky se přeplatek má vracet. Tedy lze s ním dobře plnit nový požadavek vyhlášky č. 107/2005 Sb., o školním stravování, kde se v §5, odstavec (4) stanovuje, že můžete požadovat "...úplatu nejvýše na dva měsíce, nedohodne-li se se zákonným zástupcem nezletilého žáka nebo zletilým žákem jinak.".
   Přes tento modul nemusíte vracet jen přeplatky, ale můžete přes něj platit (dělat platební příkazy) i zapsané faktury (tvoří se z příjemek v modulu č. 14-Fakturace).
   Dále v tomto modulu můžete zpracovávat bankovní výpisy z účtu (podúčtu), tedy připíšou se vám automaticky podle variabilního symbolu nejen platby zmíněných faktur, inkas u strávníků, ale i jednorázové či trvalé platby za stravné (ev. školné) došlé na váš účet.
   Příkazy posíláte a výpisy v ABO formátu získáváte prostřednictvím internetového bankovnictví vaší banky.

   Modul 8 - Bankovnictví stojí 3.800,- Kč a lze jej objednat přes e-mail info@barda.cz. Modul Vám přidáme do licence a zašleme fakturu. Se stažením licence Vám ráda pomůže naše horká linka, kde si také můžete objednat případné předvedení-proškolení tohoto modulu.

   V rámci této mimořádné situace jsem pro Vás připravili zvýhodněný balíček "Finanční operace", který v sobě obsahuje všechny tři finanční moduly.

- Modul č. 1 - Pokladna (běžná cena 900,- Kč), jež Vám umožní provádět příjmové i výdajové platby v hotovosti. Např. strávníků, příjemek za hotové (na paragon), za identifikační média, školné atp. Vydá za Vás pokladní doklad, povede za Vás pokladní knihu...
- Modul č. 8 - Bankovnictví (3.800,- Kč), jež Vám umožní připisovat platby z bankovního výpisu dle variabilního symbolu přímo ke strávníkům a fakturám a umožní strhávat inkasa, platit faktury a vracet přeplatky strávníkům na účet.
- Modul č. 14 - Fakturace (3.700,- Kč), jež Vám umožní z příjemek vytvářet faktury došlé a ty pomocí výše uvedených modulů platit, případně vystavovat vlastní faktury vydané za stravu atd.

   Tyto moduly v součtu stojí 8.400,- Kč a my Vám je do půlky srpna nabízíme za 4.600,- Kč, tedy se slevou 3.800,- Kč. Jejich objednávku lze též provést přes e-mail info@barda.cz 

23-04-2018, Bc. Bohumil BARDA,
 

Upozornění pro zákazníky s internetovými objednávkami a zároveň s verzí SW Jídelna menší než 10:
Jelikož z pohledu nažízení GDPR není komunikace aplikace v DOS verzi dostatečně zabezpečená, budou 23. 5. 2018 ve 14:30 objednávky na www.jidelna.cz pro zákazníky s verzí programu Jídelna nižší než 10 ukončeny.

14-03-2018, Bc. Bohumil BARDA,
 

Byla uvolněna nová verze SW Jídelna pro rok 2017 (s číslem 17.03.04) a tudíž ukončen vývoj verze 16. Během roku budou do verze 17 zdarma přibývat další vylepšení a rozšíření programu a prováděny legislativní úpravy.

Z verze 16 je zvýhodněná cena aktualizace - jen 10% z aktuální ceny používaných modulů. Ze starších verzí pak 15% za každou další verzi. Tedy z verze 15 na 25%, z verze 14 na 40% a z verze 13 na 55% z aktuální ceny používaných modulů. Proto se vyplatí aktualizovat pravidelně! 

Upozorňujeme, že verze programu 15 a níže jsou již zastaralé a neodpovídají platné legislativě. 

Licenci pro stažení aktualizace z internetu si můžete objednat na obchodní lince 800 888 819 (zelený záznamník - voláte zdarma), nebo v pracovních dnech od 8 do 15:30 na telefonu 241 495 088.

20-05-2017, Bc. Bohumil BARDA,
 

   Dovolujeme si Vás informovat, že k 31. 12. 2016 ukončila (z důvodu odchodu do důchodu) svou činnost pro naši firmu paní Alena Stará. Tím tedy končí veškerá její podpora k programu Jídelna.

   Podpora zákazníků na Moravě je však i nadále zachována - servisní výjezdy provádí pan Česal ze Zlína, vzdálenou pomoc přes internet a telefon pak standardně pracovníci horké linky. Kontakty naleznete na www.barda.cz/firma.php Do budoucna počítáme i s posílením servisu novým kolegou z Brna.


   Je však třeba upozornit, že tito noví pracovníci se už neučí zastaralý systém pro MS DOS (verze 7 a níže), který už léta nevyvíjíme. Jeho podpora bude tedy probíhat už jen z centrály v Praze třemi pracovníky, kteří tento starý systém ještě pamatují. 

   Těm, kdož ještě neprovedli přechod na aktuální verzi 16 (pro rok 2016), jež kromě mnoha vylepšení a kompatibility reflektuje i poslední změny v legislativě, doporučuji tak učinit co nejdříve.

   Závěrem bych rád poděkoval Aleně Staré za velmi obětavou práci. Během 14 let, které pro nás pracovala, provedla téměř 300 nových instalací na Moravě a nesčetně školení a servisů a zcela zásadně se tak zasloužila o rozšíření našeho SW Jídelna v tomto regionu.

01-01-2017, Bc. Bohumil BARDA,
 

   Upozrňujeme, že na základě rozsáhlé novely (ze 7. září 2016) zákona o potravinách (č.110/1997 Sb.) musí být od 1.1.2017 u pokrmů uvedeno (viditelně a snadno čitelně):

 • - název potraviny
 • - alergeny (přesněji látky způsobující alergie nebo nesnášenlivost)
 • - množství pokrmu (účinné od 1. ledna 2017) 

Čerpáno z webu státní zemědělské a potravinářské inspekce. 

   Náš SW Jídelna od verze 16.08.04 umí (stejně jako alergeny) evidovat množství porce pro jednotlivé normativy (A,B,C,D,E) u receptury, které bude následně promítnuta do tisku jídelníčku i jeho intenretové podoby na www.jidelna.cz

   Doporučujeme všem zákazníkům aktualizovat si včas svůj program, aby už v prosinci mohli psát jídelní lístky na leden 2017.

08-12-2016, Bc. Bohumil BARDA,
 

Co obnáší změna DPH z 21% na 15% z pohledu našeho programu? V programu Jídelna je třeba změnit sazbu DPH u skupin strávníků v menu Strávníci/Správa skupin strávníků. V případě, že budete měnit nastavení ještě před uzavřením měsíce listopadu, změňte sazbu na 15% jen v sekci "Budoucí měsíc" (tedy na prosinec) a na aktuální měsíc (tedy na listopad) nechte ještě 21%. Pakliže měníte nastavení až po měsíční uzávěrce listopadu, změňte sazbu v obou měsících (aktuálním i budoucím) na 15%.
   Je třeba si uvědomit, že snížení sazby DPH o 6% pohne s výslednou cenou stravy a je proto vhodné upravit její další složky tak, aby výsledná cena vyšla na celé koruny.
   - U zaměstnanců se nabízí dohodnout se se zaměstnavatelem na změně příspěvku z FKSP. Ten je pak třeba změnit nejen ve skupině strávníků, odkud se pak doplní ke všem nově založeným v této skupině, ale i u jednotlivých strávníků, ovšem až po měsíční uzávěrce listopadu.
   - U VHČ je pak ideálním místem na vyrovnání haléřů zisk, který se též mění v nastavení skupiny strávníků.
   Změnu ceny potravin nedoporučujeme, neboť normativ C je využíván i pro děti nad 15 let, které DPH neplatí a tudíž zde není důvod ke zlevnění, nemluvě o tom, že pak by zase jejich cena nevycházela na celé koruny.
   V případě dotazů se neváhejte obrátit na naši poradní linku.

23-11-2016, Bc. Bohumil BARDA,
 

Na základě novely zákona o DPH ze dne 13. dubna 2016 (zákon č. 113/2016 Sb) se od 1. 12. 2016 mění sazba daně z přidané hodnoty u stravování ve školní jídelně formou služby (tedy když si strávník jídlo neodnáší, ale na místě sní) a to z 21% na 15%. Týká se to tedy doplňkové činnosti (tzv. VHČ - např. akce) a závodního stravování. Více si o dané problematice můžete přečíst v článku na našem portále Jídelny.cz

11-11-2016, Bc. Bohumil BARDA,
 

Vzhledem k tomu, že čím dál větší skupině zákazníků se vyplatí uzavřít s námi smlouvu o poskytování služeb (telefonní podpora, předplacené - zlevněné servisní zásahy, práce se slevou a aktualizace zdarma...) a získat tak finanční i jiné výhody, byla tato aktualizována a na žádost zákazníků nově rozšířena o možnost zajistit si automatické roční aktualizace. Stačí si o tuto možnost vybrat ve smlouvě - a tu k nám zaslat.

01-06-2016, Bc. Bohumil BARDA,
 

Akce: Přesto, že již byla uvolněna verze 16 a tudíž možnost aktualizace na verzi 15 by měla skončit, je až do 15. 6. 2016 možnost  aktualizvat SW Jídelna ještě na verzi 15 a navíc stále za zvýhodněných cenových podmínek. Pochopitelně lze provést rovnou i aktualizaci na verzi 16 se stejnou výhodu - tedy za poslední dvě verze platíte jen 20% (zvýhodněných 10%+10%) namísto obvyklých 25% (15%+10%).

15-05-2016, Bc. Bohumil BARDA,
 

V dubnu bylo posíleno připojení našeho serveru www.jidelna.cz i technické podpory k Internetu na dvojnásobek. Nyní tedy budete stahovat rychleji aktualizace, synchronizovat data s objednávkovým systémem i posílat/stahovat si zálohy do/z cloudu.

01-05-2016, Bc. Bohumil BARDA,
 

Byla uvolněna nová verze SW Jídelna pro rok 2016 (s číslem 16.02.01) a tudíž ukončen vývoj verze předchozí. Během roku budou do verze 16 zdarma přibývat další vylepšení a rozšíření programu a prováděny legislativní úpravy.

Z verze 15 je zvýhodněná cena aktualizace - jen 10% z ceníkové ceny používaných modulů. Ze starších verzí pak 15% za každou další verzi. Tedy z verze 11 vyjde upgrade na 70%, z verze 12 na 55%, z verze 13 na 40% a z verze 14 na 25% z ceníkové ceny používaných modulů. Proto se vyplatí aktualizovat pravidelně!

Upozorňujeme, že verze programu 11, 12, 13 a 14 jsou již zastaralé a neodpovídají platné legislativě. Verze 15 a 16 jsou navíc psány pro poslední verzi prostředí Java (1.8), jež je potřeba s aktualizací SW Jídelna též aktualizovat (s tím vám rádi pomohou naši technici). To jsou další důvody k přejití na poslední verzi.

Licenci pro stažení aktualizace z internetu si můžete objednat na obchodní lince 800 888 819 (zelený záznamník - voláte zdarma).

15-04-2016, Bc. Bohumil BARDA,
 

Naše řady rozšířil další servisní technik a prodejce Jan Česal, který bude působit na Moravě (místo paní Aleny Staré - je tedy dostupný na jejím firemním telefonu).

01-03-2016, Bc. Bohumil BARDA,
 

POZOR - jako každý rok je třeba prodloužit platnost certfikátu jež podepisuje vaši licenci k SW Jídelna verze 11 a výš.

JE NUTNÉ STÁHNOUT A NAINSTALOVAT aktualizaci příslušné řady (11.26.xx, 12.16.xx, 13.16.xx, 14.16.xx či 15.16.xx), jinak vyprší platnost vaší licence a program přejde do DEMO režimu = nebude plně funkční!
Stažení provedete přes menu Systém /Aktualizovat SW z internetu.

Ve verzích 11.26.xx, 12.16.xx a 13.16.xx končí platnost certifikátu licence 15. 3. 2017.

Ve verzi 14.16.xx končí platnost certifikátu licence 15. 4. 2017 a ve verz 15.16.xx končí platnost certifikátu licence 15. 5. 2017.

       Upozorňujeme, že staré verze programu nemusí odpovídat platné legislativě. Doporučujeme přejít na poslední verzi - na podmínky se informujte na lince 241 495 088 (Po-Pá 8-15).

04-02-2016, Bc. Bohumil BARDA,
 

15.2.2016 končí platnost dočasných licencí.
Pakliže ještě takovou licenci máte nahránu v programu (lze ověřit přes menu Systém/Nastavení/Licence), kontaktujte nás na naší horké lince 241 495 088.
Uživatele verze 14 a 15 si novou licenci mohou stáhnout sami z našeho serveru pomocí tlačítka "Stáhnout licenci" přes menu Systém/Nastavení/Licence.

25-01-2016, Bc. Bohumil BARDA,
 

Pro zvýšení rychlosti a udržení spolehlivosti jsem nasadili zcela nový server pro služby na doméně jidelna.cz. Krom většího výkonu a tedy rychlejší odezvy přináší i vyšší zabezpečení vašich dat.

16-10-2015, Bc. Bohumil BARDA,
 

Jak jsme Vás již informovali prostřednistvím našich stránek a všechny uživatele i prostřednictvím e-mailu, byla z bezpečnostních důvodů ukončena možnost vystavovat jídelní lístky přímo z programu Jídelní lístky verze 7. Do konce července 2015 nabízíme zvýhodněný upgrade modulu č.6 - Jídelní lístky z verze 7 na verzi 15 za 750,- Kč

01-07-2015, Bc. Bohumil BARDA,
 

V prosinci jsme úspěšně spustili nový objednávkový systém. Nyní byl ukončen starý objednávkový systém, který běžel na www.jidelna.cz/starajidelna
Definitivně tak skončila více jak 10 let stará verze objednávek "lite", kde šlo pouze objednávat a to jen za pomoci čísla IDM (identifikačního média) strávníka. Z bezpečnostníchz důvodů již dále nemůžeme podporovat verzi bez přihlášení, nemluvě o tom, že se strávník připravoval o mnoho dalších užitečných funkcí jako zobrazení objednávek do minulosti i budoucnosti, stav konta atp.

30-04-2015, Bc. Bohumil BARDA,
 

Byla uvolněna nová verze SW Jídelna pro rok 2015 s číslem 15.02.03.

Mimo řady drobných vylepšení přináší podporu Javy verze 8 a to poprvé i ve verzi 64 bitů, podrobnější členění alergenů 1 (lepek) a 8 (ořechy) dle požadavků kontrol a též např. podporu 10% sazby DPH. Novinkou jsou i možnosti tisku strávníků (archů) za minulé měsíce - nemusíte je tedy tisknou před každou měsíční uzávěrkou a plnit tak šanony, ale až když je skutečně potřebujete. Byla též zapracována možnost připojení terminálů EC přes datovou síť, takže v podstatě umíme připojit terminál kdekoliv na světě přes internet. Přibyla přímá podpora čteček f. LÁF a za zmínku stojí i úprava objednávkové aplikace pro dotykové obrazovky. A pochopitelně se snažíme o další zrychlení práce v programu.
Během roku budou do verze 15 zdarma přibývat další vylepšení a rozšíření programu Jídelna.

Z verze 14 je zvýhodněná cena upgrade o 5%, tedy jen za 10% z ceníkové ceny používaných modulů.
Z verze 11 vyjde upgrade na 55%, z verze 12 na 40% a z verze 13 na  25% z ceníkové ceny používaných modulů.

03-04-2015, Bc. Bohumil BARDA,
 

Rád bych upozornil na zajímavý článek na portálu jidelny.cz s názvem " Proč na sebe na internetu (ne)upozorňovat  "

02-02-2015, Bc. Bohumil BARDA,
 

Ke všem řadám SW Jídelna pro Windows byly vydány aktualizace (11.25.01, 12.15.01, 13.15.01 a 14.15.01) prodlužující platnost trvalé licence o další rok.
Jedná se o pravidelnou roční aktualizaci (zdarma) prodlužující platnost certifikátu podpisujícího Vaší licenci.
Tuto aktualizaci JE NUTNÉ STÁHNOUT A NAINSTALOVAT, jinak vyprší platnost vaší licence a program přejde do DEMO režimu = nebude plně funkční!
Stažení provedete přes menu Systém /Aktualizovat SW z internetu.
Upozorňujeme, že verze programu 11 a 12 jsou již zastaralé a nemusí odpovídat platné legislativě. Doporučujeme přejít na poslední verzi - na podmínky se informujte na lince 241 495 088 (Po-Pá 8-15).

21-01-2015, Bc. Bohumil BARDA,
 

Ve středu - 10. 12. 2014 byl ukončen zkušební provoz nových internetových objednávek na adrese www.jidelna.cz/beta/ a nová verze je nasazena na adrese www.jidelna.cz. Zkontrolujte si platnost odkazů na vašich stránkách a ve vašich záložkách. Adresy ze starého systému nemusí fungovat!
Zároveň byla zvednuta úroveň zabezpečení a aplikace si nyní vynucuje zabezpečený přístup (s certifikátem).
Jídelny s verzí "lite" - potvrzující objednávku pouze číslem IDM, již nesjou v novém systému podporovány a musí využit původní verze systému na adrese https://www.jidelna.cz/starajidelna Doporučujeme těmto jídelnám přechod na nový systém s přihlašováním. Starý systém bude v dohledné době (březen 2015) ukončen.

30-11-2014, Bc. Bohumil BARDA,
 

Na adrese www.jidelna.cz si můžete vyzkoušet nový objednávkový systém. 
Kromě zobrazení alergenů přináší možnost slučovat vícero účtů (např. dětí - sourozenců) pod jeden hlavní účet (rodiče).
Dále pak přihlašovat se skrze popuulární služby Google a Facebook a v neposlední řadě umí zobrazit nejen historii odběrů, ale u jídelen s moderním SW Jídelna pro Windows i objednávky na budoucnost.

21-10-2014, Bc. Bohumil BARDA,
 

Znovu upozorňujeme uživatele našeho SW Jídelna verze 7 a níže, že verze pro DOS již nemůže být upravována a tuidíž nebude obsahovat podporu pro alergeny. Zvláště pak upozorňujem velké jídelny, že pokud plánují přechod z DOSové aplikace na Windows, že je dobré se s nasazením nové verze vyhnout zářijovému shonu.
Na portálu jidelny.cz vyšla k tématu alergenů krátka zpráva o Novele zákona o potravinách, značení potravin a alergeny

07-08-2014, Bc. Bohumil BARDA,
 

Aktualizujte svůj SW včas, abyste si mohli v klidu prázdnin projít karty, suroviny či receptůry a upravit si u nich alergeny, které jsme Vám předvyplnili a které se Vám pak samy budou doplňovat do jídelníčku.
Podporu alergenů obsahuje verze 14.09. a vyšší. Neváhejte tedy s přechodem na novější verzi a využijte volných kapacit našich pracovníků. Obzvláště přechod z DOSové verze je časově náročnější a je třeba si ho dobře naplánovat, zvláště pak u větších provozů.

01-07-2014, Bc. Bohumil BARDA,
 

Upozorňujeme, že v prosinci letošního roku nabývá účinnost Nařízení EU č. 1169/2011 o zveřejňování alergenů v nebalených potravinách, tedy i v pokrmech v jídelně. Podle něho se musí strávník dozvědět, zda se v nabízeném pokrmu vyskytuje některý ze čtrnácti vyjmenovaných alergenů. Více se dozvíte v článku šéfredaktora Pavla Ludvíka na portále jídelny.cz, který jsme sponzorovali.

29-04-2014, Bc. Bohumil BARDA,
 

Byla uvolněna nová verze SW Jídelna pro rok 2014 (s číslem 14.01.02).
Tato verze mimo jiné přináší nové moduly - Česká Pošta, Majetek, Docházka a podporu komunikace s terminály firmy EC Elektronik, Plzeň, se školním SW Bakaláři, jakož i podporu čárových kódu ve skladu a výměnu elektronickch dokladů ve formátu ISDOC.
Více se dozvíte v manuálu.
Cena upgrade z poslední verze č. 13.xx.xx je 10% z ceníkové ceny modulů. Ze starších verzí pak 15% za každou další verzi (až do ceny 80% ceny SW). Licenci pro stažení upgrade z internetu si můžete objednat na obchodní lince 800 888 819 (záznamník).

13-01-2014, Bc. Bohumil BARDA,
 

Byla uvolněna nová verze SW Jídelna pro rok 2013 (s číslem 13.02.02).
Cena upgrade z poslední verze č. 12.xx.xx je 10% z ceníkové ceny modulů. Ze starších verzí pak 15% za každou další verzi (až do ceny 80% ceny SW). Licenci pro stažení upgrade z internetu si můžete objednat na obchodní lince 800 888 819 (záznamník).

04-06-2013, Bc. Bohumil BARDA,
 

Byla uvolněna nová verze SW Jídelna pro rok 2012 (s číslem 12.01.06).
Cena upgrade z poslední verze č. 11.xx.xx je 10% z ceníkové ceny modulů. Ze starších verzí pak 15% za každou další verzi (až do ceny 80% ceny SW). Licenci pro stažení upgrade z internetu si můžete objednat na obchodnílince 800 888 819 (záznamník).

13-09-2012, Bc. Bohumil BARDA,
 

Od 1. 1. 2012 budou legilastivní změny zapracovávány už jen do verzí pro Windows. Doporučujeme tedy všem zákazníkům přechod na poslední verzi pro Windows.
Servisní podpora k DOSové verzi je i nadále zachována na naši
hotline.

01-10-2011, Bc. Bohumil BARDA,
 

Vzhledem k tomu, že jsme nebyli spokojeni s internetovou konektivitou k našemu portálu www.jidelna.cz, přešli jsme k dnešnímu dni od společnosti Vodafone ke společnosti ÚVT a při té příležitosti navýšili o řád rychlost připojení.

14-07-2011, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Jak chutná Karibik"

24-06-2011, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek s názvem "V Senátu se jednalo o platech nepedagogů"

01-06-2011, Bc. Bohumil BARDA,
 

Byla uvolněna nová verze SW Jídelna pro rok 2011 (s číslem 11.12.03).
Cena upgrade z poslední verze č. 10.xx.xx je 10% z ceníkové ceny modulů. Ze starších verzí pak 15% za každou další verzi (až do ceny 80% ceny SW). Licenci pro stažení upgrade z internetu si můžete objednat na obchodní lince 800 888 819 (záznamník).

13-05-2011, Bc. Bohumil BARDA,
 

Koncem března bylo již 200 jídelen, které vystavují své jídelníčky na www.jidelna.cz
K dnešnímu dni tam naleznete jídelníčky na 5769 měsíců.

01-04-2011, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Hvězdy na Nových trendech"

24-03-2011, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Nevěřím svým očím"

21-03-2011, Bc. Bohumil BARDA,
 

Abychom zpřístupnili technickou podporu i menším zákazníkům, snížili jsme cenu HL a změnili její výpočet. Již se nejedná o stejný paušál pro všechny, ale cena je nově určována procentem z ceny SW.

02-01-2011, Bc. Bohumil BARDA,
 AVG PC Tuneup 2011
To, jak vás produkty AVG mohou chránit online, již víte. Nyní postoupíme k tomu, jak opravit problémy, které vás zpomalují. Aplikace AVG PC Tuneup je nástroj, který vám pomůže váš počítač využít v maximální možné míře.
* Opravte problémy, které váš počítač zpomalují, a užívejte si jeho rychlost.
* Zbavte se záznamů vaší činnosti a souborů, o kterých jste si mysleli, že jsou definitivně odstraněny.
AVG PC Tuneup 2011 můžete, stejně jako ostatní produkty AVG, objednat u naší společnosti.
26-12-2010, Bc. Bohumil BARDA,
  27. 11. 2010 se datové schránky dočkají nových změn a funkcí.
Uvítají je především všichni uživatelé webového rozhraní, ale netýkají se jen jich.
Mezi příjemné změny patří například možnost zobrazení náhledu datových zpráv bez nutnosti instalace doplňku do prohlížeče. Datové zprávy tedy bude možné číst opravdu z jakéhokoli počítače připojeného k internetu.
Další vítanou novinkou bude možnost nastavení neomezené platnosti vlastního hesla. Nebude již tedy nutné heslo měnit každých 90 dnů.
Kdo často odesílá datové zprávy stejnému okruhu příjemců, jistě uvítá možnost založit si vlastní seznam adresátů nebo automaticky vytvářený seznam posledních 10 příjemců. Nebudete si tedy muset pamatovat ID příjemce ani jej složitě vyhledávat v systému datových schránek.
Další změny můžete vyzkoušet na www.mojedatovaschranka.cz
25-11-2010, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Celebrity školního stravování"

10-11-2010, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Fotoreportáž ze soutěže O nejlepší školní oběd"

04-11-2010, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Jaká byla soutěž O nejlepší školní oběd"

03-11-2010, Bc. Bohumil BARDA,
 

Po uspěšném rozšíření jídelních lístků pro Windows (verze 7.1) byla uvolněna druhá (zcela přepracovaná) verze SW Jídelna pro Windows s číslem  verze 10. (Číslování verzí nyní probíhá podle roku). Obsahuje všechny základní moduly (Poklana, Sklad, Strávníci, Spotřební koš, Jídelní lístky, HB, AJS pro PC a terminály od f. Láf, DPH, Faktrace, Internet, Výdej a Objednávky).

Upozorňujeme, zákazníky, že Verze pro Windows je výrazně náročnější na HW - je tedy nutné mít dostatečně výkonný počítač. Doporučujeme si stáhnout ze sekce "Ke stažení" isntlační soubor a provoz si na PC vyzkoušet. Též je třeba počítat s tím, že rychlost SW se odvíjí od množství dat v SW evidovaných. Pokud chcete předejít případným problémům, rozhodně s námi výběr HW předem konzultujte. Vhodný počítač Vám i rádi dodáme.

Aby bylo možné SW spravovat a využít všech možností SW (stažení licence, aktualizace SW, vystavování jídelníčků a dalších informací na iternetu, odeslání a stažení dat dat na opravu, vzdálený servis...), měl by být PC připojitelný k Internetu.

Veškeré vylepšení už budou zapracovávány jen do poslední verze pro Windows.
Servisní podpora k DOSové verzi je i nadále zachována na naši
hotline.

Převod dat z DOSové verze je samozřejmostí (SW Jídena pro Windows umí importovat data z poslední DOSové verze 6.39).

Cena upgrade z posledí DOSové verze 6.39 je 10% z ceníkové modulů. Ze starších verzí se pak za každou verzi 6.38, 6,37, 6.35 atp. přičítá dalších 15% z ceníkové ceny modulů.

10-10-2010, Bc. Bohumil BARDA,
 AVG představuje novou verzi antivirového software AVG 2011.
Obliba sociálních sítí roste, a proto je nová verze AVG založena na zdokonalených vlastnostech reagujících na tento trend.
- Zdokonalená ochrana webových stránek a sociálních sítí
- Uživatelská nenáročnost
- Nejlepší detekční výsledky
- Rychlejší, jednodušší a výkonnější
- jednoduché uživatelské rozhraní
To jsou hlavní přednosti nové verze AVG 2011, kterou si můžete u nás objednat.
30-09-2010, Bc. Bohumil BARDA,
 

Logo ISDOC  Podporujeme elektronickou fakturaci se svými obchodními partnery.
  Nyní pro tuto kuminikaci umíme použít formát ISDOC

06-05-2010, Bc. Bohumil BARDA,
 

Byla vydána nová verze SW Jídelna 6.39. Mimo jiné umí inkasovat platby skrze "disketu pro ČS" i z jiných peněžních ústavů.

15-04-2010, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Co bylo na Salimě?"

11-03-2010, Bc. Bohumil BARDA,
 

[únor 2010] Srdečně Vás zveme na jarní Krajské konference pracovníků ve školním stravování, které v rámci společnosti Jídelny.cz, s.r.o. sponzorujeme a kterých se v městech Praha a Brno i osobně zúčastníme. Více informací na jidelny.cz.

26-02-2010, Bc. Bohumil BARDA,
 

[leden 2010] Srdečně Vás zveme na 3. ročník úspěšné akce společnosti Jídelny.cz Nové trendy v moderním vaření. Více na portálu jidelny.cz.

31-01-2010, Bc. Bohumil BARDA,
 

[prosinec 2009] Od 1. 1.2010 se zvyšuje DPH (z 9% na 10% a z 19% na 20%). V našem programu Jídelna můžete změnu provést sami a to jak u jednotlivých skupin strávníků, tak u jednotlivých skladových karet.
V případě zájmu Vám můžeme změnu provést ve Vašich datech hromadně. Stačí data s požadavkem zaslat na servis@barda.cz a my Vám je vrátíme upravená i s el. fakturou. Pozor, po dobu, kdy data budou u nás, do programu nevkládejte žádné údaje, byly by po nahrání upravených dat ztraceny. 
Tento servisní zásah lze provést i přes vzdálenou správu.
Kdo nemá přístup k internetu, může si objednat servisní výjezd na tel. 241 495 088 či nechat vzkaz na záznamníku zelené obchodní linky 800 888 819.
V případě dotazů se můžete obrátit na naši horkou linku.

23-12-2009, Bc. Bohumil BARDA,
 

[prosinec 2009] Zveřejňujeme informaci společnosti VIS, jejíž SW též prodáváme a servisujeme.
S účinností od 1. ledna 2010 přináší legislativa změny v oblasti daně z přidané hodnoty. Tou nejvýznamnější,  která se nejvíce dotkne školních jídelen, je zvýšení obou sazeb DPH o 1%. Základní sazba DPH se tak zvyšuje na 20% (původně 19%) a snížená sazba se zvyšuje na 10% (původně 9%).
Pro uživatele programů z produkce firmy Veřejná informační služba, spol. s. r.o. jsme připravili informace, které Vám pomohou připravit se na výše uvedenou změnu. Informace naleznete na našich webových stránkách, doporučujeme Vám prostudovat je včas a pozorně. Začněte prosím obecnou informací "Jaké změny přinese daňová reforma školním jídelnám". Následně postupujte dle návodu ke konkrétním programům.
Kdy provést změny v programech?
Instrukce vyplývají z návodů ke konkrétním programům, ale ve zkratce platí následující:
Program Stravné - při přípravě měsíce ledna 2010, tedy obvykle v druhé polovině prosince 2009
Programy Sklad/MSklad/Účtárna - před zadáním dat do  měsíce ledna 2010, tedy obvykle začátkem ledna 2010
Budete-li mít k nastavení programů VIS jakékoli další dotazy, rádi Vám je zodpoví pracovníci Horké linky.

14-12-2009, Bc. Bohumil BARDA,
 

[listopad 2009] Na TV Prima odvysílán pořad kuchaře Zdeňka Pohlreicha "Ano, šéfe!" ze ŠJ při ZŠ Bílá v Praze 6. Dovolím si vřele doporučit ho shlédnout"

25-11-2009, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu reditelskoly.cz náš PR článek s názvem "Není schránka jako schránka, tahle je datová!"

23-10-2009, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu reditelskoly.cz náš PR článek s názvem "Automatizace ve školství, aneb jak to vidí rodič."

02-10-2009, Bc. Bohumil BARDA,
 

[září 2009] Srdečně Vás zveme na jarní Krajské konference pracovníků ve školním stravování, které v rámci společnosti Jídelny.cz, s.r.o. sponzorujeme a které se v Praha osobně zúčastníme. Více informací na jidelny.cz.

15-09-2009, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Zdravé to být může, chutné to být musí!"

18-06-2009, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Regionální soutěž školních jídelen"

12-05-2009, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Z Prčice na výstaviště G + H"

20-03-2009, Bc. Bohumil BARDA,
 

[březen 2009] Opět jsme sponzorovali skautský florbvalový turnaj Derwen Cup

07-03-2009, Bc. Bohumil BARDA,
 

[únor 2009] Srdečně Vás zveme na jarní Krajské konference pracovníků ve školním stravování, které v rámci společnosti Jídelny.cz, s.r.o. sponzorujeme a kterých se v městech Praha a Brno i osobně zúčastníme. Více informací na jidelny.cz.

25-02-2009, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Věříte na pohádky?"

17-02-2009, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Je libo vzdělání?"

27-01-2009, Bc. Bohumil BARDA,
 

[leden 2009] Srdečně Vás zveme na 2. ročník úspěšné akce společnosti Jídelny.cz Nové trendy v moderním vaření. Více na portále jidelny.cz.

20-01-2009, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Spotřební koš byl polidštěn"

20-11-2008, Bc. Bohumil BARDA,
 [listopad 2008] Nová verze oblíbeného SW Jídelna-lístky přináší nové možnosti při vystavování jídelních lístků na internetu. Jen namátkou: Vyšší zabezpečení přenosu dat, nový formát exportu, který umožňuje odesílat na internet nejen jídelní lístky, ale i spotřební koš, odběry strávníků a nově lze vystavit i provozní řád jídelny, pokyny pro stravování a až čtyři fotografie z Vašeho provozu.
Pro registrované uživatele je update zdarma a bude nabídnut (pokud to v nastavení nebylo uživatelem zakázáno) při spuštění programu, nebo jej lze vyvolat nabídkou v menu Soubor /Aktualizace.
01-11-2008, Bc. Bohumil BARDA,
 [říjen 2008] Zdokonalili jsme systém vzdálené správy, kdy náš technik může vyřešit Váš problém na dálku, přes internet, čímž zkrátíme reakční dobu na Váš požadavek a uspoříte čas i peníze za cestovné. Nyní si můžete pod odkazem Vzdálená správa stáhnou malý prográmek, který stačí na Vašem počítači spustit a po domluvě vybrat technika, kterému nabídnete, aby si "půjčil" váš monitor, klávesnici a myš a pod Vaším dozorem mohl provést zásah na vašem PC. Jeho činnost můžete kdykoliv ukončit a nové navázání relace je opět možné jen na Vaše požádání.
07-10-2008, Bc. Bohumil BARDA,
 

[září 2008] Srdečně Vás zveme na podzimní Krajské konference pracovníků ve školním stravování, které v rámci společnosti Jídelny.cz, s.r.o. sponzorujeme a kterých se v městech Praha, Zlín, Olomouc, Ostrava, Brno a Jihlava i osobně zúčastníme. Více informací na jidelny.cz.

30-09-2008, Bc. Bohumil BARDA,
 [srpen 2008] Na portále www.jidelna.cz překročil počet vystavujících jídelen v jednom kraji číslo 50. Gratulujeme pražským jídelnám a pevně věříme, že Jihomoravský kraj, který je za ním v závěsu brzo také dosáhne na tuto hranici.
23-08-2008, Bc. Bohumil BARDA,
 [srpen 2008] Od 1. 9. 2008 upravujeme ceník:
- Při servisním výjezdu po Praze jsme zrušili fakturaci za vzdálenost a čas strávený na cestě, neboť díky zácpám v Praze se časy dojezdů diametrálně liší a často je nutné volit objízdné trasy, které jsou delší, avšak časově přijatelnější, abychom dojeli k zákazníkovi včas. Nelze pak předem určit cenu výjezdu, a proto jsme vypočetli průměr cestovních nákladů u výjezdů po Praze a stanovili jsme paušální částku za výjezd technika.
- Přidali jsme položku za práce prováděné vzdáleně, kdy šetříte čas i peníze za servisní výjezd.
- Zjednodušujeme – sjednotili jsme ceny za práce na SW z naší dílny a třetích stran.
01-08-2008, Bc. Bohumil BARDA,
 [červen 2008] Na jaře překročil počet jídelen zveřejňujících na našem portále www.jidelna.cz jídelní lístky stovku a tak byly doplněny funkce řazení (dle názvu, ulice a města) a filtrování (dle PSČ) do jednotlivých krajů.
01-06-2008, Bc. Bohumil BARDA,
 

[květen 2008] Srdečně Vás zveme na Konferenci hromadného stravování pořádanou SPV 20. - 22. 5. v Pardubicích, které se zúčastníme.

07-05-2008, Bc. Bohumil BARDA,
 

Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Povedlo se…"

01-05-2008, Bc. Bohumil BARDA,
 [květen 2008] Pro velký zájem o registrace SW Jídelní lístky WIN prodlužujeme termín pro jeho zaregistrování do 1. 6. 2008 . Poté bude registrace tohoto programu již za avizovaných 1.200,- Kč bez DPH.
30-04-2008, Bc. Bohumil BARDA,
 [duben 2008] Nově mají uživatelé SW Jídelna možnost na našem portále www.jidelna.cz, kromě vystavení jídelníčku s možností objednávek pro strávníky, zveřejnit jeho hodnocení i zdarma vystavit spotřební koš. Jedinou podmínkou je mít poslední verzi SW Jídelna. Dále bylo do seznamu přidáno řazení jídelen, filtrování za jednotlivé kraje a něco statistických dat.
28-04-2008, Bc. Bohumil BARDA,
 [březen 2008] Srdečně Vás zveme na Krajské konference pracovníků ve školním stravování , které v rámci společnosti Jídelny.cz, s.r.o. sponzorujeme a kterých se v městech Jihlava, Olomouc, Praha, Zlín a Brno i osobně zúčastníme. Více na www.jidelny.cz.
25-03-2008, Bc. Bohumil BARDA,
 [březen 2008] SW Jídelní lístky (WIN) pro vystavování jídelních lístku na internetu se velmi rychle rozšířil po školních jídelnách po celé ČR a ty vyžadují podporu a další doplňování funkcí tohoto SW. Proto jsem se rozhodli od 1. 5. 2008 tento SW zařadit do naší nabídky a prodávat jej, abychom byli schopni ho nadále rozvíjet, vylepšovat a doplňovat. Ke stažení na internetu je i nadále SW zdarma, nebo si jej můžete nechat zaslat za manipulační poplatek 150,- Kč na CD a libovolně si s ním hrát a testovat ho. Pokud se však rozhodnete pro ostré využití, je zapotřebí ho registrovat a za registraci bude vybírán jednorázový poplatek 1.200,- Kč.
10-03-2008, Bc. Bohumil BARDA,
 [únor 2008] Společnost Barda SW, HW s.r.o. a její zaměstnanci zásadně nesouhlasí s vyjádřeními pane Šoleho v rozhovoru pro časopis Euro. Více v článku na serveru www.jidelny.cz .
25-02-2008, Bc. Bohumil BARDA,
 [leden 2008] Srdečně Vás zveme na akci společnosti Jídelny.cz Nové trendy v moderním vaření. Více na www.jidelny.cz .
01-01-2008, Bc. Bohumil BARDA,
 

[Leden 2008] Jídelny.cz hledají vhodná místa pro pořádání školení Nové trendy v moderním vaření - více na portále www.jidelny.cz

01-01-2008, Bc. Bohumil BARDA,
 [prosinec 2007] Služba Hodnocení jídelních lístků byla spuštěna. Nyní si můžete nechat jídelní lístek zhodnotit odborníky a pokud si to budete přát, bude jeho hodnocení zdarma zveřejněno společně s Vaším jídelním lístkem. Jak postupovat:
 • Vystavte svůj jídelní lístek na našem portálu, třeba za pomoci SW Lístky.
 • Objednejte si na adrese info@barda.cz hodnocení určitého, uzavřeného měsíce.
 • Po zaplacení zálohového listu (cena za hodnocení JL s jedním jídlem činí 1.800,- Kč, se dvěmi pak 2.600,- Kč), bude zadán lístek k hodnocení.
 • Hodnocení zašleme na vaši el. adresu. Sami se poté rozhodnete, zda chcete hodnocení vystavit i u Vašeho jídelníčku.
 • 08-12-2007, Bc. Bohumil BARDA,
   [listopad 2007] Na četná přání, zveřejňujeme prezentace Internetové služby a DPH a zdražení ze setkání uživatelů SW Jídelna, které se uskutečnilo 28.11.2007 ve ŠJ při ZŠ Jílovská na Praze 4.
  08-12-2007, Bc. Bohumil BARDA,
   [listopad 2007] Připravujeme pro naše zákazníky se SW Jídelna další bonnus k vystavování jídelních lístků na našem portále www.jidelna.cz. Pokud si jídelna bude přát, může se procentuelní plnění spotřebního koše za příslušný měsíc zobrazovat společně s jejím jídelním lístkem. Více informací na naši HL.
  08-12-2007, Bc. Bohumil BARDA,
   [říjen 2007] Ve spolupráci s portálem jidelny.cz pro Vás připravujeme novou službu. Jídelní lístky, které publikujete na našem portálu pro strávníky www.jidelna.cz si můžete nechat zhodnotit odborníky a pokud si to budete přát, bude jeho hodnocení zdarma zveřejněno společně s Vaším jídelním lístkem. Více o připravované službě se dozvíte v článku na portále www.jídelny, kde se k zájmu o tuto službu můžete do 30.11. 2007 vyjádřit i v anketě.
  08-12-2007, Bc. Bohumil BARDA,
   

  Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Jídelna, kde ryby nejsou problémem"

  28-11-2007, Bc. Bohumil BARDA,
   

  Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Jak vidí Krajské konference vystavovatelé"

  15-11-2007, Bc. Bohumil BARDA,
   [září 2007] Společně s portálem Jídelny.cz Vás zveme na krajské konference. Více informací naleznete na portále www.jidelny.cz
  12-11-2007, Bc. Bohumil BARDA,
   

  [listopad 2007] Srdečně Vás zveme na další setkání uživatelů SW Jídelna , které se uskuteční 28.11.2007 od 8 do 11 hodin jako již tradičně ve ŠJ při ZŠ Jílovská 1100/16, Praha 4. Z důvodu zajištění akce Vás prosíme o přihlášení do 23.11. na e-mail info@barda.cz nebo tel.: 241 495 088. Dozvíte se zde novinky v naší produkci i službách. Těšíme se na shledanou.

  01-11-2007, Bc. Bohumil BARDA,
   [srpen 2007] Společnost Jídelny.cz, kterou naše firma spoluvlastní, pro Vás zajistila slevu 8% na kancelářské potřeby a další sortiment z nabídky Otto Office. Více se dozvíte v článku na portále www.jidelny.cz.
  01-10-2007, Bc. Bohumil BARDA,
   

  Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Rozhovor s Alexandrem Smitou"

  02-07-2007, Bc. Bohumil BARDA,
   

  Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Rozhovor s Petrem Vondráčkem"

  25-06-2007, Bc. Bohumil BARDA,
   [únor 2007] V diskusi na portále www.jidelny.cz se objevila zpráva, že naše společnost "končí". Chtěl bych ujistit všechny naše současné i potencionální zákazníky, že s naší činností v žádném případě nekončíme .
  08-02-2007, Bc. Bohumil BARDA,
   

  Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "S Ondřejem Vetchým nejen o jídle"

  01-02-2007, Bc. Bohumil BARDA,
   

  Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Pokračování povídání s Davidem Suchařípou"

  03-01-2007, Bc. Bohumil BARDA,
   [prosinec 2006] Byla uvolněna nová verze SW Jídelna pod číslem 6.38x, do které jsme zapracovali nejžádanější úpravy SW od našich zákazníků i jejich nadřízených orgánů.
  29-12-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   

  Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Vánoční povídání s Davidem Suchařípou"

  20-12-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   

  Dnes vyšel na portálu jidelny.cz zajímavý článek naší spolupracovnice z Moravy, s názvem "Známé osobnosti pro dobrou věc"

  19-12-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   [říjen 2006] Vydali jsem novou verzi (7.139) oblíbeného freewaru Jídelna-lístky , kde mimo jiné byla výrazně zjednodušena možnost vystavovat jídelní lístky na našem portále www.jidelna.cz. Nyní již nemusíte exportovat lístek do souboru a ten zasílat přes e-mail, ale stačí kliknout na tlačítko a soubor se přenese zcela sám.
  31-10-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   [říjen 2006] Jelikož platnost zákona o registračních pokladnách, resp. tiskáren s fiskální pamětí se nezadržitelně blíží, připravili jsme pro Vás ve spolupráci s autorizovanou firmou PCESystems balíček, kterým za přijatelné prostředky vyhovíte nejen zákonu, ale dokonce Vám ulehčí i práci. Součástí balíčku je tiskárna s fiskální pamětí, displej a volitelně i šuplík na peníze jež spolupracují s naším SW Jídelna.
  31-10-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   [říjen 2006] Na adrese www.jidelna.cz byla spuštěna nová verze objednávkového systému. Kromě nového designu a zcela přepracovaného systému, který objednávky zpracovává do robusnější podoby, byl systém rozšířen do verze FULL o řadu nových a zajímavých funkcí.
  • Vyšší zabezpečení - přihlašování pomocí dvou údajů - (uživatelského jména a hesla), kde vygenerované heslo jídelnou si strávník při prvním vstupu do aplikace musí změnit a může si jej i v budoucnu libovolně měnit.
  • Můj účet – informace o finančním stavu na stravovacím účtu strávníka (záloha, nedoplatek/přeplatek).
  • Informace o údajích, které o strávníkovi jídelna eviduje - přidělený variabilní symbol strávníka, adresa, telefon, e-mal, bankovní účet - na který budou vráceny případné přeplatky.
  • Historie odběrů - možnost zpětně zjistit průběh odběrů a odhlášek stravy, případně neodebrané stravy.
  Pro vyzkoušení zadejte na www.jidelna.cz jméno "5555512345" a heslo "jidelna".

  O dalších vylepšeních Vás budeme průběžně informovat. Veškeré postupy obsluhy pro stávající užvatele verze LITE zůstaly zachovány a je jen na nich, zda budou chtít rozšiřujících služeb systému využít.
  01-10-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   [září 2006] ČS ukončuje k 31.12.2006 provoz aplikace OfficeLine. Včas si tedy aktivujte novější verzi bankovnictví Servis24. Doporučujeme zabezpečení čipovou kartou s certifikátem. Od 1.10. ČS stejně jako KB zavádí autorizační SMSky.
  05-09-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   

  [září 2006] Od září platí nový ceník, kde mimo jiné byla upravena cena za aktualizace SW. Není již paušální (1.650,- Kč), ale určuje se % z ceny SW. Cena tak bude spravedlivější pro všechny zákazníky, neboť odráží skutečný rozsah využívání SW a věříme, že se tak aktualizace stane dostupnější i malým MŠ a ZŠ.

  01-09-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   [srpen 2006] Upozorňujeme své zákazníky na novinku KB při autorizaci plateb v aplikaci MojeBanka.
  28-08-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   [srpen 2006] Potřebujete pomoc od technika téměř okamžitě a nechcete platit cestu? Pak je tu možnost vzdálené správy. Umožněte nám připojit se přes Internet speciálním programem k Vašemu PC (získat přístup k vaší klávesnici, myši a vidět co se odehrává na vašem monitoru) a my Vám provedeme servis na dálku. Ušetříte za cestu a servis bude vykonán dříve, než kdybychom k Vám museli jet.
  Vše probíhá pochopitelně zabezpečeně a jen za předpokladu, že nám sdělíte heslo pro vzdálený přístup k Vašemu PC. Po celou dobu servisu máte plnou kontrolu nad tím, co na vašem PC provádíme - vše můžete sledovat na Vašem monitoru a kdykoliv převzít obsluhu klávesnice a myši zpět.
  Máte-li o tuto službu zájem, kontaktujte naše servisní oddělení na tel.: 241 495 088 a my Vám SW pro vzdálenou správu nainstalujeme, nastavíme a předvedeme. Pokud máte s námi uzavřenu servisní smlouvu, provedeme výše uvedenou přípravu vzdálené správy zdarma v rámci pravidelných návštěv.
  13-08-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   

  [červenec 2006] Volejte nejen nám, ale i svým přátelům zdarma přes Internet.
  Po ročním testování uvnitř firmy a s pomocí našich partnerů (přes 60 osob), Vám nabízíme možnost volat zdarma přes Internet. Stačí si zdarma stáhnout program Skype a založit si uživatele. Naši horkou linku najdete pod jménem HL-Barda, další Skype kontakty našich lidí naleznete v sekci "O firmě". Více o Skype na stránkách Skype.
  Pokud si na to sami netroufáte, naši technici Vám s tím rádi pomohou a máte-li s nimi uzavřenu servisní smlouvu, budete to mít zcela zdarma. Též Vám rádi dodáme mikrofon, sluchátka či reprobedýnky k Vašemu PC.

  19-07-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   

  [červen 2006] Zřídili jsme speciální obchodní linku, tzv. zelenou linku, pro Vaše objednávky. Na čísle 800 888 819 se můžete informovat o našich produktech, či provést objednávku našich produktů a služeb. Linka není určena pro poradenství po telefonu, k tomu prosím využijte naši horkou linku 241 495 088.

  19-06-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   [červen 2006] Rozšířili jsme naši nabídku z oblasti modemů, faxů a telefonů i o SW AllWin pro tarifikaci telefonních hovorů.
  05-06-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   [červen 2006] Upozorňujeme své zákazníky, že od 15.6. se mění sazba DPH u některých potravin (koření, čaj, ...) - neopomeňte přenastavit si DPH na příslušných skladových kartách. V případě nejasností volejte na naši HL.
  01-06-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   [květen 2006] Přinášíma Vám informace o 1. aktualizaci SW Organizace OKOMENTOVANÉ předpisy: zákon č. 235/2004 Sb., o DPH, č. 499/2004 Sb., o archivnictví a spisové službě, vyhláška č. 646/2004 Sb., o podrobnostech výkonu spisové služby, dokument MŠMT č.j.: 14 269/2001-26, pracovní řád NOVELIZOVANÉ předpisy (obsahují stručný popis změn týkajících se ŠJ): zákon č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích, č. 561/2004 Sb., školský zákon, vyhláška č. 84/2005 Sb., o závodním stravování, č. 114/2002 Sb., o FKSP, vyhláška č. 14/2005 Sb., o předškolním stravování Předpisy v plném a platném znění: zákon č. 513/1991 Sb., obchodní zákoník nařízení vlády č. 469/2002 Sb., katalog prací (včetně propojení všech povinností s příslušnými místy v předpisu) Návod pro načtení aktualizace z internetu: (Poznámka: Pro správný běh aktualizací musí být počítač připojen na internet - tj. v prohlížeči si můžete prohlížet internetové stránky.) Na základní ploše nejprve klikněte na tlačítko STAŽENÍ PŘEDPISŮ. Program si ze serveru VIS uloží novinky na pevný disk a bude požadovat restart programu (program může spolu s ukládáním aktualizací právních předpisů uložit i případné opravy samotného programu). Po tomto restartu na základní ploše klikněte na tlačítko AKTUALIZACE, které sehraje nová data s daty v programu již obsaženými.
  31-05-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   [květen 2006] Rozšířili jsme naše aktivity o nové školící místo a nyní pořádáme školení nejen v budově ZŠ Jílovská 1100/16 na Praze 4, kde máme i naši pražskou kancelář, ale i v budově ZŠ K Dolům 2 v Praze 12, Modřanech. Těšíme se na Vás na některém z kurzů. Aktuální termíny NPPG naleznete na nppg.barda.cz
  30-05-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   [duben 2006] Rožšířili jsme portfolio o prodej, instalaci a servis programu Bakaláři . Program slouží pro evidence žáků a zaměstnanců, školních matrik, tvorbě rozvrhů, tisku vysvědčení, evidenci knihovny a dalších údajů potřebných pro vedení školy.
  03-05-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   [březen 2006] Pro velký zájem o vánoční šablony jsme do našeho programu Jídelní lístky pro všechny jídelny zařadili šablony pro tisk jídelních lístků s motivy Velikonoc .
  Aplikaci včetně šablon si můžete stáhnout. Kdo již má program nainstalován, stačí když provede aktualizaci z internetu (v menu Soubor, položka Aktualizace). Více o SW a jeho šablonách se dozvíte v článku na portálu www.jidelny.cz.
  15-04-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   

  [březen 2006] SW Organizace Nabízíme Vám nový SW ve Windows z dílny Veřejné Informační Služby - SW Organizace. Má tři moduly (Povinnosti, Provozní řád, Předpisy) a naši zákazníci je všechny tři u nás mohou zakoupit v balíčku za zvýhodněnou cenu 900,- Kč.

  12-04-2006, Bc. Bohumil BARDA,
   

  [prosinec 2005] Jako vánoční dárek jsme pro naše zákazníky, ale i pro všechny další zájemce, připravili do našeho nového programu Jídelní lístky (WIN) určeného především pro vystavování jídelních lístků na internetových adresách www.jidelna.cz a www.jidelny.cz, šablony pro tisk těchto jídelních lístků a to jak v klasickém provedení, tak s úpravou grafiky pro Vánoční období .
  Aplikaci včetně šablon si můžete stáhnout na těchto stránkách v rubrice "ke stažení", nebo provedením aktualizace z internetu v již instalovaném SW Jídelní lístky. Více se dozvíte v článku na portálu jidelny.cz "Jak zveřejnit své jídelní lístky na portále Jídelny.cz?".

  08-12-2005, Bc. Bohumil BARDA,
   [říjen 2005] Na četné žádosti po úspěšné akci se zveřejňováním jídelních lístků na portále www.jidelny.cz, jsme pro Vás připravili velmi jednoduchou aplikaci pro Windows, jejímž prostřednictvím můžete zcela zdarma vystavovat jídelní lístky na Internetu. Tento SW je k dispozici zdarma v sekci "ke stažení".
  Po registraci, kterou můžete též provést zde, Vám již nebude nic bránit zveřejnit své jídelní lístky na prestižních adresách objednavky.jidelna.cz a www.jidelny.cz. Více informací v dokumentaci SW.
  09-10-2005, Bc. Bohumil BARDA,
   [září 2005] Náš objednávkový systém stravy nyní umí zobrazit i historii jídelních lístků jednotlivých škol. Zároveň tuto historii jídelních lístků od nás začal přebírat prestižní portál www.jidelny.cz ke zveřejnění pro inspiraci vedoucích jídelen po celé ČR.
  26-09-2005, Bc. Bohumil BARDA,
   [září 2005] Zveme Vás na počítačové kurzy v rámci Národního Programu Počítačové Gramotnosti (NPPG), na jejichž přípravě se také podílíme. Za bezkonkurenční cenu 100,- Kč/kurz obdrží účastník nejen státem uznávaný certifikát o absolvování kurzu, ale i CD a brožurku k tématu kurzu.
  Témata kurzů jsou: Poprvé u počítače, Texty v počítači, Internet a e-mail
  Kurzy jsou dvouhodinové a probíhají ve velmi dobře vybavených počítačových učebnách ZŠ Jílovská v Praze (kde sídlí i naše firma) převážně v odpoledních a podvečerních hodinách. Více informací se dozvíte v sekci AKCE na těchto stránkách, nebo na našem telefonu 241 495 088.
  08-09-2005, Bc. Bohumil BARDA,
   [červenec 2005] Doporučujeme během srpna provést upgrade SW Jídelna na novou verzi 6.37x, která mimo jiná vylepšení splňuje požadavky na spotřební koš podle vyhlášky 107/2005. Objednávky nové verze směřujte na horkou linku nebo na e-mail servis@barda.cz.
  03-08-2005, Bc. Bohumil BARDA,
   [říjen 2004] Naše firma rozšířila svou nabídku a začala prodávat docházkový a stravovací SW pro Windows od partnerské firmy Veřejná Informační Služba. Pro podrobnější informace nás kontaktujte.
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   

  [listopad 2004] Rozšířili jsme nabídku výroby papírové dokumentace kritických bodu (HACCP) na míru pro všechny typy stravovacích zařízení, včetně stánkového a restauračního typu. Poskytnutí údajů pro tisk této dokumentace je nyní nově možné zadat i prostřednictvím internetové aplikace. Data lze též předat při hromadném školení, návštěvě našeho technika ve vaší provozovně, klasickou poštou či osobně v naší kanceláři.

  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   [červen 2004] Nabízíme výrobu papírové dokumentace kritických bodu (HACCP) na míru Vaší provozovně včetně skupinových schémat. Více informací na naší HL.
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   [březen 2004] Pořádáme školení a konzultace na téma HACCP, aktuální termíny se dozvíte na naší HL 241 495 088 nebo zde.
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   [prosinec 2003] Ve spolupráci s dalšími firmami z projektu "Jídelny.cz" Vám nabízíme pomoc se zavedením systému kritických bodů ve Vaší kuchyni. V nabídce máme nejen program KrBo pro DOS i Windows, který výrazně urychlí tvorbu dokumentace a výrobních schémat a který při každodenní činnosti umožní velmi rychle vyhledat, sestavit a vytisknout všechny podklady pro denní zpracování, ale i mnoho doprovodných služeb, jako jsou hromadná a individuální školení, konzultační linky, metodiky, návody, předpřipravené příručky atp. Zajistíme i tvorbu HACCP pro jídelny bez PC.
  Připravili jsme pro Vás jednotlivá řešení v různých rozsazích a cenách od 645,- Kč do 20 tis. Nebojte se tedy zavolat na naši horkou linku a informovat se o potřebném rozsahu právě pro Váš provoz. Při nákupu programu KrBo, dostanete slevu 50 % na internetové a SMS aplikace a 25 % na další moduly SW Jídelna zakoupené společně se SW KrBo.
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   [říjen 2003] Nové telefonní číslo horké linky - 241 495 088. Na toto číslo, nebo na e-mail servis@barda.cz se obracejte se svými dotazy.
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   [srpen 2003] Počet jídelen využívajících náš internetový objednávkový systém roste, byly provedeny funkční i grafické úpravy.
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   [květen 2003] Automatizovaný stravovací systém byl rozšířen o SMS objednávky
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   [březen 2003] V rámci společnosti Jídelny.cz pro Vás spolupořádáme sto seminářů o Internetu po celé ČR
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   [únor 2003] Společně s dalšími šesti partnery pracujeme na portálu hromadného stravování, který je dostupný na adrese www.jidelny.cz.
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   [30. prosince 2002] Od 1. 1. 2003 je firma BARDA SW, HW plátcem DPH.
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   [7. června 2002] 3. setkání uživatelů SW JÍDELNA proběhlo v ZŠ Jílovská.
  Ke stejnému datu byl zahájen prodej nové verze 6.35x s mnoha vylepšeními a úpravami, mimo jiné s podporou internetových aplikací a elektronického bankovnictví (KB) .
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   [28.6.2002] Spoluzakládáme společnost Jídelny.cz s.r.o.
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   [říjen 2000] Byl zahájem zkušební provoz nové služby na Internetu - zveřejňování jídelních lístků našich klientů. Věříme, že to přinese užitek nejen rodičům a dětem, ale i školním jídelnám při výměně zkušeností s tvorbou zdravého a chutného menu.
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   [květen 2000] Na trh jsou uvedeny další dva automatizované jídelní systémy od firem Láf Elektronics a EC Elektonik na bezkontaktní žetony.
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   [březen 2000] Zahájen vývoj vlastního automatizovaného jídelního systému na karty s čárkovým kódem. V ostrém provozu bude nasazován během letních prázdnin.
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   [6. října 1999] Záhájen prodej nové verze 6.1xx s mnoha úpravami a vylepšeními - složenky AV, ...
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   [léto 1999] Zahájena spolupráce s firmou LÁF Electronics - dodávky Automatizovaného Jídelního Systému (AJS), Automatizovaného Docházkového Systému (ADS) a Automatizovaného Obchůzkového Systému (AOS) na čipy DALLAS.
  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   

  [leden 1999] Podpis smlouvy mezi Ing. Lubošem Píšem z firmy SPICA a Bohumilem Bardou o předání SW JÍDELNA pro školní jídelny včetně veškeré agendy.

  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   

  [leden 1999] Založena firma Bohumil BARDA.

  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   

  [1993] Počátky programu JÍDELNA.

  05-12-2004, Bc. Bohumil BARDA,
   

  [únor 2000] Vznik první verze těchto WWW stránek.

  01-02-2000, Bc. Bohumil BARDA,
   

  [20. ledna 1999] 1. setkání uživatelů SW JÍDELNA

  20-01-1999, Bc. Bohumil BARDA,
  zpět nahoru